Nowe ikonki POI w AutoMapie zaprojektowane dla dużych ekranów

Strona główna Aktualności

O autorze

W AutoMapie wprowadzony został nowy system identyfikacji wizualnej dla Użytecznych Punktów (POI). Nowe ikonki zostały dostosowane do ekranów wysokiej rozdzielczości, a ponadto wizualnie porządkują identyfikację obiektów na mapie.

Kolory jednoznacznie określają, z jakim typem obiektu mamy do czynienia. Przyzwyczajonym do nich użytkownikom będzie dzięki temu łatwiej odnaleźć je na mapie także podczas rutynowego jej przewijania.

W AutoMapie znajduje się ponad 750 tysięcy Użytecznych Punktów i trochę porządku tej liście nie zaszkodzi. W nowej identyfikacji wizualnej wszystkie Użyteczne Punkty pogrupowane zostały w trzy kategorie z odpowiednio dopasowanym kolorem.

  • Obiekty związane z pomiarem prędkości (a więc radary, fotoradary, informacje o autach z wideorejestratorami, punkty kontroli oraz odcinkowe pomiary prędkości) są oznaczone na czerwono.
  • Miejsca, w których należy zachować szczególną ostrożność, w tym przejazdy kolejowe, niebezpieczne miejsca, czarne punkty czy też odcinki objęte robotami drogowymi, wyświetlane są na żółto.
  • Informacje, które są przydatne podczas podróży lub przeglądaniu mapy (m.in miejsca związane z rozrywką, aktywnością, finansami, gastronomią czy handlem) prezentowane są na niebiesko.

Nowe ikony POI trafiły już do użytkowników AutoMapy dla systemu Android, a wkrótce pojawią się również w AutoMapie dla Windowsa oraz iOS.

© dobreprogramy