reklama

Nowe języki w Bing Translator

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Microsoft intensywnie pracuje nad Bing Translator mającym być konkurencją dla Google Translate. Dziś tłumacz Microsoftu wzbogacił się o obsługę 7 nowych języków - rumuńskiego, norweskiego, węgierskiego, słowackiego, słoweńskiego, litewskiego i tureckiego.

Po dzisiejszej aktualizacji Bing Translator obsługuje łącznie 30 języków, wśród których znajdziemy także polski. Za sprawą udostępnionego przez Microsoft API możliwości translatora mogą wykorzystać niezależni twórcy usług i aplikacji. Microsoft stale zwiększa też wydajność i jakość tłumaczeń wykonywanych przez Bing Translator, choć do poziomu Google Translate jeszcze mu nieco brakuje. Części użytkowników przypadnie do gustu sposób, w jaki tłumacz Microsoftu prezentuje wynik swojej pracy - Bing Translator dzieli ekran na pół i po lewej wyświetla oryginalną witrynę a po prawej jej przełożoną wersję.

Pierwsze stabilne wydanie Bing Translator ujrzało światło dzienne w czerwcu 2009.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama