reklama

Nowe koncepcje interfejsu Firefoksa

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Stephen Horlander pracujący w Mozilla Corporation jako Visual Designer przedstawił na łamach swojego bloga kilka nowych, koncepcyjnych projektów interfejsu użytkownika, który może zostać wprowadzony do nadchodzących wersji Firefoksa działających w systemie Windows.

Przedstawione propozycje charakteryzują się dużą przejrzystością i prostotą, a przy tym są bardzo atrakcyjne wizualnie. Dzięki rezygnacji z tradycyjnego menu i zastąpieniu go umieszczonym na pasku tytułu przyciskiem "Firefox" twórcom udało się zaoszczędzić sporo przestrzeni. Ważnym elementem zmian jest także przeniesienie kart na sam szczyt interfejsu i uczynienie z nich kluczowego elementu przeglądarki - Mozilla planuje wyposażyć je w efektowny pasek ładowania oraz nadać ciekawą im fakturę matowego szkła. W nowym GUI przewidziano także miejsce dla paska wyszukiwania, zakładek, przycisków służących do nawigacji, odświeżania i wywoływania strony domowej. Całość okraszono atrakcyjnymi efektami przezroczystości dostępnymi w najnowszych wersjach systemu Windows.

Zaprezentowane projekty stanowią kolejny etap w budowaniu interfejsu przyszłych wydań przeglądarki Firefox. Po raz ostatni Mozilla zaprezentowała swoje koncepcje dotyczące GUI w lipcu tego roku. Nietrudno zauważyć, że opublikowane dziś propozycje są rozwinięciem tych koncepcji.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić