Nowe materiały promujące Xboksa One — rzut oka na opcje multiplayer, akcesoria dla graczy oraz możliwości konsoli

Strona główna Aktualności

O autorze

Do filmiku prezentującego aplikację do zarządzania przyjaciółmi na Xboksie One firma Microsoft szybko dorzuciła kolejne materiały promujące nową konsolę. Omawiane są usprawnienia wprowadzane do rozgrywki sieciowej, akcesoria przygotowywane dla fanów wyścigów oraz możliwości techniczne sprzętu, które czynią go dobrym wyborem na przyszłość. Oczywiście nie mogło znowu zabraknąć wychwalania chmury.

W kwestii zabawy multiplayer wychwalana jest przede wszystkim opcja SmartMatch, która wyszukuje nam przeciwników w trakcie, gdy zajmujemy się innymi rzeczami (na przykład oglądamy film) oraz przemyślany na nowo system reputacji, mający zapewnić nam bezstresową zabawę poprzez odfiltrowywanie osób lubiących ją psuć innym. Wspomina się też, że z boku można sobie podczepić Skype'a, a z gier zarejestrować fragmenty rozgrywki (jeśli mamy Golda), by podzielić się filmikami ze światem.

Kierownice dla Xboksa One mają zaskakiwać ulepszonym Force Feedbackiem, bo zdecydowano się podejść do sprawy inaczej, niż to było w minionych latach. Swój model zaoferują między innymi Thrustmaster oraz Mad Catz. Z pomocą przystawek akcesoria zmodyfikujemy pod własne potrzeby. Dostaniemy również Fight Stick do bijatyk.

Po raz kolejny też podkreśla się moc chmury obliczeniowej. To nie tylko dedykowane serwery i dostęp do swoich rzeczy (profil, zapisane stany gier itd.) w dowolnym miejscu na świecie, ale też możliwość przerzucenia części obliczeń z konsoli na serwery, aby jej moc lokalną wykorzystać optymalnie w grach. Zachwala się ponadto możliwości nowego sensora Kinect, zaznaczając równocześnie, że nikogo nie zmusza się do korzystania z niego, czy także ulepszonego na potrzeby mocniejszej konsoli SmartGlass.

© dobreprogramy

Komentarze