Nowe narzędzia ZENworks

Strona główna Aktualności

O autorze

Novell przedstawił nowe produkty do zarządzania infrastrukturą informatyczną - od biurka po centrum przetwarzania danych. Obejmują one m.in. zestaw kompleksowych rozwiązań do organizacji zarządzania maszynami wirtualnymi, intensywnym przetwarzaniem danych i innymi zasobami informatycznymi.

Cztery nowe narzędzia umożliwiają automatyzację zarządzania różnorodnymi platformami serwerowymi i klienckimi zarówno w środowiskach fizycznych, jak i wirtualnych. Funkcjonalność nowych rozwiązań Novella obejmuje obecnie planowanie pracy heterogenicznych instalacji maszyn wirtualnych (w tym instalacji wirtualizacji Xen w systemie Linux) i zarządzanie nimi, jak również zautomatyzowane wyrównywanie obciążenia takich maszyn. W celu usprawnienia strategicznego użytkowania zasobów nowe rozwiązania wykorzystują mechanizmy reguł do planowania zadań, wyprzedzającego rezerwowania zasobów oraz dynamicznej modyfikacji priorytetów zasobów stosownie do wymaganych usług, jak również automatycznie uczą się optymalnego, wyprzedzającego przydzielania i zwalniania zasobów.

Novell ZENworks Orchestrator to centrum zarządzania umożliwiające automatyzację opartą na zdefiniowanych regułach. Novell ZENworks Virtual Machine Management to rozwiązanie obsługujące środowiska wirtualizacji od produktów VMware i Microsoft po Xen, zapewniające dynamiczną obsługę zmiennego obciążenia i ciągłość działalności biznesowej. Umożliwia też zarządzanie środowiskami zwirtualizowanymi w obrębie systemu Novell Open Enterprise Server.

Novell ZENworks HPC Management umożliwia zarządzanie aplikacjami Java w architekturze sieci obliczeniowych i dystrybucję zadań w celu równoległego ich wykonywania. Novell ZENworks 7.5 Asset Management pozwala na tworzenie raportów gotowości dotyczących zarówno systemu Windows Vista, jak i Novell SUSE Linux Enterprise Desktop 10, a dodatkowo wspomaga klientów w kontrolowaniu infrastruktury informatycznej i zarządzaniu nią, przy utrzymaniu przejrzystego i kompletnego obrazu środowiska dostępnych zasobów.

Więcej informacji na temat inicjatywy zarządzania od biurko po centrum przetwarzania danych można znaleźć na stronach firmy Novell.

© dobreprogramy
s