Nowe narzędzie Microsoftu - Windows Memory Diagnostic

Strona główna Aktualności

O autorze

Niemożliwość zakończenia procesu instalacji systemu lub wielokrotne "niebieskie ekrany" niespodziewanie kończące jego pracę, to jak pisaliśmy niedawno, bolączka około 5% instalacji Windows. Tymczasem objawy tego typu w przeważającej większości przypadków nie świadczą o wadach oprogramowania, zaś o niepoprawnie działających układach pamięciowych lub płytach głównych.

Program Windows Memory Diagnostic to nowe narzędzenie Microsoftu narzędzie wykrywające błędy w pamięci RAM. Program jest jeszcze w fazie rozwoju (beta) ale już jest polecany przez Microsoft Online Crash Analysis. Jego kompleksowe testy pozwalają na łatwe i szybkie wykrycie przyczyny błędów wskazujących na źle działający sprzęt leżących po stronie pamięci lub płyty głównej. Na większości komputerów uruchomienie jednego przebiegu testu nie potrwa dłużej niż 30 sekund. Program tworzy dyskietkę startową, bądź obraz płyty CD-ROM, która służy do uruchomienia systemu i aplikacji testującej. Po uruchomieniu rozpoczyna się pierwszy przebieg testu i jest on powtarzany z identycznymi ustawieniami, aż do momentu wyjścia z aplikacji. W razie potrzeby, można też wybrać rozszerzony lub własny zestaw testów pozwalający na bardziej gruntowną analizę.

Ze względu, że program jest jeszcze w przepremierowej wersji testowej beta, zgodnie z naszymi zasadami nie udostępniamy go jeszcze w vortalu. Zainteresowani mogą go pobrać ze strony oca.microsoft.com/en/windiag.asp

© dobreprogramy
s