reklama

Nowe narzędzie dla webmasterów od Google

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Google informuje o udostępnieniu nowego, darmowego narzędzia dla webmasterów, usprawniającego tłumaczenie treści stron WWW.

Niektóre spośród witryn oferują możliwość zmiany języka. Dzięki nowemu narzędziu udostępnionemu przez Google, osoby odpowiedzialne za treść na stronach WWW mogą być o krok do przodu. Działające w oparciu o Google Translate narzędzie wykrywa bowiem na podstawie przeglądarki język osoby odwiedzającej i oferuje jej przetłumaczoną wersję witryny. Google przyznaje jednak, że tłumaczenie to ma służyć jedynie przedstawieniu ogólnego sedna - zawsze to jednak lepsze, niż brak treści w danym języku, której przygotowanie nie zawsze jest w zasięgu webmasterów.

Data debiutu narzędzia nie jest dziełem przypadku, związana jest z wczorajszymi obchodami Międzynarodowego Dnia Tłumacza. Aby uzyskać informacje dotyczące wdrażania narzędzia należy udać się na stronę Tools - Google Translate.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić