reklama

Nowe narzędzie do publikowania klipów w YouTube

Strona główna Aktualności

O autorze

W marcu tego roku informowaliśmy o pojawieniu się paru istotnych zmian, mających na celu poprawienie jakości oferowanych klipów przez YouTube - najpopularniejszy serwis pozwalający na udostępnianie filmów wideo. Teraz Google - właściciel YouTube - poczynił kolejne działania w tym zakresie.

Opracowane przez korporację narzędzie ułatwia publikowanie wielu klipów wideo jednocześnie, uzupełniania tagów, opisów, a także zwiększa limit wielkości pojedynczego pliku do jednego gigabajta. Pomimo to, w dalszym ciągu obowiązuje ograniczenie długości przesyłanych materiałów wynoszące 10 minut. Ma przyczynić się do zwiększenia ilości dostępnych materiałów wysokiej rozdzielczości. Kolejne usprawnienie eliminuje konieczność na zakończenie procesu przesyłania pliku w celu ich opisania, dzięki czemu możliwe jest teraz zarówno tagowanie, jak i opisywanie już podczas kopiowania na serwer.

Nowy uploader działa od kilku tygodni w ramach zamkniętego programu testowego, do którego dostęp otrzymali jedynie wybrani testerzy. Od wczoraj natomiast z nowych funkcjonalności mogą korzystać wszyscy zainteresowani. Usługa jest dostępna pod adresem i niewątpliwie jest próbą dogonienia konkurencyjnych serwisów jak Viddler oraz Vimeo. W porównaniu z nimi, YouTube przewodzi bowiem w liczbie odbiorców, nie zaś w funkcjonalności.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama