r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nowe opcje LTE w Polsce coraz bliżej, ruszył przetarg na kolejne częstotliwości

Strona główna Aktualności

Jesteśmy kolejny mały krok bliżej od pokrycia całego kraju dostępem do szybkiego Internetu mobilnego w standardzie LTE — obecnie najszybszej technologii tego typu na świecie. Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej ogłosił dziś rozpoczęcie postępowania przetargowego na rezerwacje częstotliwości z pasma 1800 MHz, a konkretnie z zakresów 1729,9 - 1754,9 MHz i 1824,9 - 1849,9 MHz.

Łącznie do wzięcia jest 5 rezerwacji, które wygasną 31 grudnia 2027 roku. Częstotliwości przeznaczone są do świadczenia usług telekomunikacyjnych na terenie całego kraju, w tym mogą zostać wykorzystane do przesyłania danych w standardzie LTE. Każdy zainteresowany podmiot może złożyć maksymalnie 3 oferty. Potencjalni operatorzy mają czas do 22 października.

Start w przetargu zapowiedziało już czterech operatorów komórkowych (szczególnie P4, operatorowi sieci Play, zależy na zdobyciu częstotliwości w tym paśmie) oraz spółka Emitel, operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej. UKE chce ogłosić zwycięzców przetargu w listopadzie tego roku.

r   e   k   l   a   m   a

Dodatkowo, już wkrótce otwarte dla telefonii komórkowej zostanie pasmo 800 MHz, dotąd zarezerwowane dla analogowego nadawania sygnału radiowego i telewizyjnego. 1 stycznia 2013 na terenie Unii Europejskiej częstotliwości zostaną oddane w ręce operatorów sieci komórkowych.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.