Nowe smartfony Nokii dopiero w 2017 r., ale powrót marki na rynek ma być huczny

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Z niecierpliwością czekamy na nowe smartfony Nokii choćby ze względu na lokalny patriotyzm – biura polskiego oddziału tej fińskiej firmy są niedaleko od nas. Cieszyliśmy się więc z doniesień, że pierwsze dwa nowe modele, już nie z Windows lecz z Androidem, pojawią się jeszcze przed świętami. Niestety przyjdzie poczekać dłużej – w zamian możemy spodziewać się powrotu Nokii na rynek z wielkim impetem.

Firma HMD Global Oy, którą założono w tym roku z myślą o zabezpieczeniu produkcji urządzeń mobilnych pod marką Nokia, dysponuje wszystkimi licencjami Nokia Technologies, 10-letnią wyłącznością na korzystanie z marki, jak również całym portfolio patentów telekomunikacyjnych niezbędnych dziś do stworzenia własnego smartfonu. HMD miało też pozyskać od Microsoftu prawa do używania marki Nokia, jakimi firma z Redmond dysponuje do końca 2016 roku.

Najwyraźniej zdecydowano się ich nie odkupywać, lecz zaczekać do roku 2017. Przygotowująca się do produkcji nowych słuchawek Nokii firma ogłosiła, że wybrała swoją agencję reklamową. Jest nią brytyjski Mother, który pomoże globalnie rozpoznawaną, budzącą zaufanie markę Nokii wprowadzić ponownie na rynek. Jak stwierdził szef HMD Global Pekka Rantala, chodzi też o dotarcie do nowego pokolenia konsumentów. I nic dziwnego, dziś dla wielu młodych ludzi Nokia kojarzyć się może tylko ze starożytnymi komórkami z maleńkimi ekranikami, w ostateczności z tymi smartfonami, na których nie dało się zainstalować Snapchata i nie działał Pokemon GO.

Pierwszym zadaniem Mothera dla HMD Global będzie przeprowadzenie globalnej kampanii reklamowej smartfonów Nokii na początku 2017 roku, po czym nastąpić mają premiery produktowe kolejnych modeli. Zobaczymy, jak sobie z tym poradzi – co prawda Mother nigdy jeszcze nie robił niczego dla branży mobilnej, ale jego dotychczasowe kampanie reklamowe były pomysłowe, realizowane na wysokim poziomie.

© dobreprogramy