reklama

Nowe snapshoty Opery 10 - niedługo druga beta?

Strona główna Aktualności

O autorze

Opera Software poprzez jeden ze swoich blogów poinformowała o wydaniu kolejnej wersji testowej swojej przeglądarki.

Co ciekawe najnowszy build na stronie opera:about oznaczony został jako Beta 2. Mimo to, przeglądarka została wydana jako snapshoot, więc można się spodziewać, że przed wydaniem drugiej wersji beta pojawić się może jeszcze jeszcze jeden build.

W nowej wersji naprawiono błędy związane z niedawno wprowadzoną usługą Opera Unite, głównie związanych ze stabilnością serwera. W Unite ponadto umieszczono pliki robots.txt, dzięki którym zablokowano ruch robotów wyszukiwawczych po podstronach serwera www. Poprawiono również błędy związane z wyciekami pamięci, współpracą z wtyczkami odtwarzaczy, sprawdzaniem pisowni oraz z wtyczką Silverlight.

Opera wprowadziła ponadto niespełna 20 poprawek i modyfikacji związanych z interfejsem programu, w tym związanych z obsługą powiadomień o nowej poczcie, obsługą sesji użytkownika oraz zachowaniem nieaktywnych elementów interfejsu. Poprawiono również działanie programu pod konkretnymi platformami systemowymi. W wersji dla Windows naprawiono błąd związany z wyszukiwaniem poczty, w przypadku aktualizacji programu z wersji 9.64. W wersji dla systemów z rodziny Unix poprawiono współpracę z biblioteką Qt4.

Pełną listę zmian można znaleźć we wpisie na blogu Opera Desktop Team. Najnowszą, testową wersję Opery 10 dla Windows (build 1615), Unix (build 4458) i MacOS (build 6532) można pobrać z serwerów producenta. Należy przy tym pamiętać, że jest to nadal wersja testowa i może ona pracować niestabilnie.

Najnowszą wersję programu Opera 9.64 PL dla systemu Windows można pobrać z naszego vortalu w dziale PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Przeglądarki stron WWW.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić