reklama

Nowe systemy wbudowane Microsoftu

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft wydał Windows Embedded CE 6.0 R3 oraz bazujące na Windows 7 i Windows 2008 R2 systemy Windows Embedded Enterprise i Windows Embedded Server.

Najważniejszą nowością w Windows Embedded CE 6.0 R3 jest wprowadzenie obsługi Silverlight 2.0. Ma to ułatwić tworzenie aplikacji o bogatym interfejsie użytkownika. GUI może być tworzone w Expression Blend a logika zakodowana przy pomocy narzędzi z Visual Studio. Silverlight for Windows Embedded trochę się jednak różni od zwykłego Silverlight. Po pierwsze działa poza przeglądarką. Po drugie oparte jest o kod natywny, wykorzystywane jest więc z poziomu C++ zamiast języków .NET. Inne zmiany w nowym Windows Embedded to obsługa ekranów dotykowych oraz ulepszony zoom i panoramowanie.

Embedded Enterprise będzie dostępny dla producentów urządzeń w dwóch wersjach: Professional i Ultimate. Obie mają wszystkie funkcje desktopowych edycji Windows 7 ale ich licencje ograniczają ich zastosowanie do urządzeń wbudowanych.

Microsoft ogłosił też udostępnienie wersji Community Technology Preview (CTP) systemu Embedded Standard 2011, następnej wersji Windows Embedded, która ma zostać wydana w drugiej połowie przyszłego roku.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama