Nowe szaty Google News

Strona główna Aktualności

O autorze

Google wprowadził największe zmiany w Google News od czasu udostępnienia wersji beta serwisu. Narzędzie zbierające wiadomości z serwisów informacyjnych ma być bardziej dostosowane do indywidualnych preferencji użytkowników.

Zmiany w Google News dotyczą między innymi nawigacji według najpopularniejszych tematów (lewy panel) czy wiadomości wybranych przez użytkownika, które wyświetlane są teraz w środkowym panelu. Z kolei informacje lokalne i pogoda umieszczone zostały po prawej stronie interfejsu. Celem zmian, jak twierdzi Ben Ling z Google, jest umożliwienie użytkownikowi większej ingerencji w wyświetlane informacje. Dlatego też wprowadzono wiadomości wybierane przez użytkownika - News For You. Internauta może zmieniać je zaznaczając tematy, które najbardziej go interesują - biznes, zdrowie, rozrywka itp. Google News zapamięta ustawienia, aby podczas następnej wizyty podać tylko te informacje, które ciekawią użytkownika.

Wprowadzono również ułatwienia dla osób, które korzystają z usług społecznościowych. Każdą wiadomością można podzielić się z innymi za pomocą Gmaila, Google Readera, Buzza, Facebooka czy Twittera. Pojawiły się też skróty klawiszowe ułatwiające przeglądanie wiadomości. Zmiany w Google News obecnie dostępne są na razie tylko w wersji anglojęzycznej serwisu.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi