Nowocześni Amerykanie?

Strona główna Aktualności

O autorze

PCLab informuje, że według analiz Nielsen//NetRatings obecnie już ponad połowa Amerykanów w sieci, korzysta z połączeń szerokopasmowych.

Obecnie "szerokopasmowcy" stanowią 51 proc. tamtejszej "populacji" internautów. W zeszłym roku było to 38 proc. W przełożeniu na liczby wygląda to następująco: 63 mln tamtejszych użytkowników internetu korzysta z szybkich połączeń, podczas kiedy 61,3 mln komunikuje się z wykorzystaniem sposobów wolniejszych (modemów). Rok temu liczy te wynosiły odpowiednio 42,8 mln i 70,4 mln. Szerokopasmowy internet odnotował wzrost w okolicach 47 proc. w stosunku rocznym, podczas kiedy dostęp modemowy spadł o 13 proc.

Informacje te mogą robić wrażenie ale na pewno nie na Czytelnikach dobrychprogramów, spośród biorących udział w sondzie jedynie 4 % stwierdziło, że korzysta z modemów, pozostałe 96 % to szczęśliwcy mający dostęp do rozwiązań nowocześniejszych. Nielsen//NetRatings definiuje szerokopasmowe połączenie jako jedno z grupy ISDN, DSL lub kablowego. Dostęp typu "narrowband", czyli modemowy, to ten z szybkością od 14,4 Kb/s do 56 Kb/s. W świetle naszej sondy przeciętni Amerykanie na tle Czytelników vortalu wypadają bardzo blado :-)

© dobreprogramy
s