r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nowocześni winiarze :)

Strona główna Aktualności

O autorze

Koneserzy wina niechętnie odnoszą się do nowinek. Jednak wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie europejscy producenci tego szlachetnego trunku zaczną korzystać z pomocy satelitów.

Projekt Bacchus to inicjatywa Komisji Europejskiej, w którą zaangażowało się 14 firm, instytutów badawczych i organizacji zrzeszających producentów wina z Włoch, Francji, Hiszpanii i Portugalii. Pomysł jest prosty: satelity Europejskiej Agencji Kosmicznej ESA będą przesyłać na Ziemię zdjęcia winnic. Dostarczą one winiarzom wielu cennych informacji, m.in. o geologii i nachyleniu wykorzystywanych do uprawy terenów, co pozwoli na optymalne dobranie gatunku winorośli. Satelity będą też przekazywać dane o wilgotności gleby i pomogą w podjęciu decyzji o ustaleniu terminu zbiorów. Według biorących udział w projekcie producentów, efektem będzie podniesienie jakości wina. A to spodoba się nawet największym tradycjonalistom.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.