Nowość w Google Now: wyszukiwanie na każdym ekranie także po polsku

Strona główna Aktualności

O autorze

Jeśli korzystacie z usługi Google Now, to mamy dla Was dobrą wiadomość. Wreszcie reaguje ona na komendę OK Google niezależnie od tego, z jakiej aplikacji aktualnie korzystamy.

Dotychczas fraza OK Google uruchamiała google’owego asystenta tylko wtedy, gdy wymawialiśmy ją na głos podczas przeglądania któregoś z ekranów głównych smartfonu lub tabletu. Nie działała zaś opcja włączania Google Now np. wtedy, gdy przeglądaliśmy strony WWW w przeglądarce lub rozmawialiśmy z przyjaciółmi za pomocą jednego z komunikatorów internetowych.

Teraz to się zmieniło. W ustawieniach aplikacji Google (sprawdzaliśmy wersję 5.14.28.21 na Androidzie 6.0.1) w sekcji Wyszukiwanie głosowe oraz Wykrywanie OK Google pojawiły się nowe możliwości. Można zaznaczyć, czy chcemy, aby fraza ta była aktywna na dowolnym ekranie (pod warunkiem, że nasze urządzenie jest odblokowane).

Google włączyło też możliwość ustawienia frazy OK Google jako próbki zaufanego głosu. Wydając tę komendę, możemy odblokować smartfon.

To kolejne możliwości w usłudze Google Now, które wreszcie pojawiły się w Polsce. Wcześniej tego typu rarytasy były dostępne tylko wtedy, gdy zmieniliśmy główny język urządzenia na angielski. Teraz można się obyć bez tego typu wariacji, a Google Now w naszym kraju doczekało się kolejnej przydatnej funkcji. W ten sposób ten smartfonowy asystent stał się jeszcze ciekawszą usługą. Jeśli chcecie sprawdzić, co jeszcze potrafi Google Now w Polsce, zapraszamy do naszego przewodnika, w którym wzięliśmy tę usługę pod lupę.

© dobreprogramy
s