Nowość w Kalendarzu Google – od teraz pozwala stawiać sobie Cele

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Przydatna nowa funkcja trafiła do nowej wersji Kalendarza Google. Służy ona oczywiście lepszej organizacji pracy i czasu w ogóle, jednak tym razem Google przygotowało coś, co ma przydać się przede wszystkim życiu osobistemu.

Do Kalendarza trafiły bowiem Cele, dzięki którym smartfon ma być przydatny także podczas wyrabiania w użytkowniku nawyków, obowiązkowości. Google w w oficjalnym komunikacie podaje wśród czynności, do których przydają się Cele na przykład naukę języków obcych, jogę czy bieganie. Z podobnymi możliwościami mamy do czynienia między innymi w aplikacji HabitBull.

Dodać nowy Cel można podobnie, jak wydarzenie: odpowiednie menu jest dostępne pod ikoną plusa w prawym dolnym rogu interfejsu. Po jego kliknięciu użytkownik zyskuje dostęp do pięciu podstawowych kategorii: ćwiczenia, umiejętności, czas z rodziną, czas dla siebie i „organizowanie życia”. W każdym przypadku, niezależnie czy chodzić będzie o medytację, czy naukę gry na wiolonczeli, Kalendarz zaproponuje optymalny program.

Aby rozpocząć korzystanie z nowej funkcji, koniecznie jest także odpowiedzenie na kilka pytań, które mają najlepiej dostosować ją do codziennych praktyk użytkownika. Chodzi między innymi to jak często chce on wykonywać daną czynność oraz o jakiej porze dnia. Konieczne jest także sprecyzowanie tego,, jak długo ktoś chce na przykład ćwiczyć.

Wszystko to, aby w pełni zautomatyzowany sposób wyświetlać przypomnienie o danej czynności w momencie, który będzie najbardziej odpowiedni: powiadomienia są bowiem wyświetlane, gdy w Kalendarzu nie ma żadnych zaplanowanych wydarzeń. W ten sposób przypomnienia nigdy nie będą się nakładać na inne obowiązki, a użytkownik będzie musiał się postarać bardziej, by znaleźć sobie dobrą wymówkę. Kalendarz Gogle znajduje się w naszej bazie programów.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji