r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nowości na Twitterze: konta zweryfikowane i coraz skuteczniejsza „moderacja”

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Atak na serwery Netii, jaki miał miejsce w ostatnim czasie, czy rzekome włamanie na serwery polskiego MON-u pokazały, że Twitter jest niezwykle wdzięcznym narzędziem w szerzeniu dezinformacji. Dziś jednak zaprezentowano funkcje, które mają uczynić Twittera, a konkretniej posiadaczy istniejących tam kont, bardziej wiarygodnymi.

Twitter ogłosił bowiem na oficjalnym blogu, że w serwisie można już dokonać procesu weryfikacji konta. Jest to znana choćby z Facebook procedura, dzięki której w kilku prostych krokach można potwierdzić swoją tożsamość, co poskutkuje umieszczeniem obok nazwy konta charakterystycznej niebieskiej odznaki.

Aby ja otrzymać, konieczne jest podanie takich informacji, jak zweryfikowany numer telefonu, potwierdzony adres e-mail, uzupełniony opis konta, data urodzin, adres strony internetowej, a także posiadanie zdjęcia profilowego i nagłówkowego oraz ustawienie widoczności swoich tweetów jako publicznych. Trzeba przyznać, że wymogów jest sporo i aż trudno nie pokusić się o wyobrażenie sobie katastrofy, jaka nastąpiłaby w momencie udanego ataku na serwery Twittera.

r   e   k   l   a   m   a

Zwłaszcza że jest to przecież serwis, który cieszy się szczególnym zainteresowaniem między innymi organizacji terrorystycznych. Trzeba przyznać, że możliwość oznaczania zweryfikowanych kont jest na Twitterze znacznie bardziej potrzebna, niż choćby w przypadku rzeczonego Facebooka. Nie brakuje także presji ze strony władz, szczególnie w USA, która od Twittera oczekuje błyskawicznych reakcji moderatorów na publikowanie niepopularnych poglądów.

A na tym polu Twitter ma w ostatnim czasie pewne ciekawe osiągnięcia, podobnie zresztą jak serwis Marka Zuckerberga. Jak zauważa Reuters, moderacja obu serwisów wykazywała się wyjątkową szybkością i skutecznością, jeśli chodzi o usuwanie tweetów pochwalających zamach terrorystyczny w Nicei – błyskawicznie zawieszonych zostało ponad 40 kont. Niestety nie opublikowano żadnych informacji o nowych metodach bądź narzędziach moderacji, niemniej możemy oczekiwać, że kwestia ta pojawi się na tapecie jeszcze nie raz.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.