Nowości od Apple

Strona główna Aktualności

O autorze

Phil Schiller na konferencji MacWorld Expo wygłosił keynote, w którym nakreślił plany Apple na nowy rok.

Główną nowością, o której głośno było w Internecie, jest nowy, 17-calowy MacBook Pro. Nie będzie on co prawda posiadał wymienialnego akumulatora ale ma on starczać na 8 godzin pracy, lub też na 7, jeśli wykorzystywany będzie układ graficzny 9600GT zamiast 9400M. Niemożliwość samodzielnej wymiany baterii będzie rekompensowana przez opcję wymiany przez serwis. Nowy MacBook ma posiadać dysk twardy o pojemności 320 GB, 4 GB RAM i procesor 2,66 GHz. Cenę ustalono na 2 799 USD, dostępny ma być już pod koniec stycznia. Ma być dostępna także wersja z matową matrycą, już praktycznie niespotykaną w notebookach a dla wielu osób wygodniejszą od błyszczących.

Kolejna ważna wiadomość to stopniowa rezygnacja z DRM w iTunes. Obecnie już 8 milionów utworów jest dostępnych bez tego zabezpieczenia, do końca marca będzie to ponad 10 milionów. W odpowiedzi na żądania koncernów fonograficznych zdecydowano się też na elastyczne ceny, najtańsze utwory będą dostępne już od 69 centów. Najnowsze utwory mają kosztować 1,29 dolara.

Apple ogłosiło także betę serwisu iWork.com, wzorowany na Google Docs, o którym niedawno pisaliśmy. Będzie on dostępny w ramach pakietu iWork 2009 za opłatą, której wysokość zostanie ustalona później. Obecnie iWork 2009 dostępny jest w Apple Store za $79 oraz w opcji "family pack" za $99, gdzie nabywa się 5 licencji. Pakiet można też kupić za promocyjną cenę $49 przy zakupie dowolnego komputera Mac.

© dobreprogramy

Komentarze