r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nowości w Bing Maps

Strona główna Aktualności

Microsoft na łamach firmowego bloga poinformował o dwóch istotnych nowościach wprowadzonych do Bing Maps - nowych typach map oraz ich powiązaniu z zasobami OpenStreetMap.

Podstawową różnicą w nowych mapach Bing jest lepsze wykorzystanie technologii AJAX i Silverlight. Microsoft chwali się, że dzięki wprowadzonym innowacjom możliwe stało się jednoczesne wykorzystanie grafiki rastrowej i wektorowej do generowania map. Są one dzięki temu bardziej czytelne, szybciej się ładują i zapewniają użytkownikom płynne przewijanie i powiększanie. Przy okazji zmian w silniku wyświetlania twórcy uaktualnili także same mapy, dodając szczegółowe informacje o drogach i innych obiektach zlokalizowanych na terenie Europy Środkowej i Wschodniej, Bliskiego Wschodu oraz Azji i Oceanii. Ponadto Microsoft dodał do Bing Maps nową warstwę wykorzystującą dane pobierane z OpenStreetMap - projektu działającego za zasadach podobnych do Wikipedii, w ramach którego użytkownicy przy pomocy odbiorników GPS, zdjęć lotniczych lub własnej wiedzy samodzielnie tworzą i udoskonalają mapy. Przy integracji Bing Maps z OpenStreetMap firma Microsoft wykorzystała chmurę obliczeniową Windows Azure, dzięki czemu użytkownicy mogą błyskawicznie przełączać się między widokiem standardowym i mapami tworzonymi przez uczestników projektu OpenStreetMap.

Pierwsza wersja Bing Maps wykonana w technologii Silverlight została udostępniona użytkownikom pod koniec zeszłego roku. Od tego czasu Microsoft wielokrotnie aktualizował swoje mapy, rozbudowując je o nowe funkcje i treści.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.