r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nowości w Compiz Fusion

Strona główna Aktualności

Prace nad nowym Compiz Fusion trwają, jednak już teraz warto zapoznać się co będzie oferować nam kolejna odsłona tej aplikacji.

Zestaw wtyczek Compiz Fusion rozszerzających funkcjonalność menedżera okien i kompozycji Compiz, oferować będzie kilka nowych wtyczek pozwalających na ciekawsze i bardziej cieszące oko zarządzanie oknami. Poza samymi efektami wizualnymi autorzy zadbali również o lepsze wsparcie dla środowiska KDE 4.

Jeżeli chodzi o sam rdzeń menadżera to zmiany dotyczą głównie poprawienia kompatybilności z nowym KDE. Autorzy zadbali m .in. o mniejsze wykorzystywanie zasobów procesora czy dodanie systemu automatycznego wyłączania kde4-decorator. I tym razem nie obędzie się bez poprawienia stabilności działania aplikacji poprzez usunięcie wycieków pamięci wywoływanych przez program.

Większość użytkowników z pewnością zainteresowanych jest bardziej wizualnymi zmianami i możliwościami nowych wtyczek, niż poprawkami w jądrze. W tej kwestii można spodziewać się w takich wtyczek jak Stackswitch, Wizard Plugin, Grid plugin czy ADDialog plugin. Oczywiście funkcjonalność lepiej zobaczyć niż opisywać, dlatego polecamy klikniecie w linki do poszczególnych wtyczek by zobaczyć filmiki i screeny demonstrujące ich możliwości.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.