Nowości w Compiz Fusion

Strona główna Aktualności

O autorze

Prace nad nowym Compiz Fusion trwają, jednak już teraz warto zapoznać się co będzie oferować nam kolejna odsłona tej aplikacji.

Zestaw wtyczek Compiz Fusion rozszerzających funkcjonalność menedżera okien i kompozycji Compiz, oferować będzie kilka nowych wtyczek pozwalających na ciekawsze i bardziej cieszące oko zarządzanie oknami. Poza samymi efektami wizualnymi autorzy zadbali również o lepsze wsparcie dla środowiska KDE 4.

Jeżeli chodzi o sam rdzeń menadżera to zmiany dotyczą głównie poprawienia kompatybilności z nowym KDE. Autorzy zadbali m .in. o mniejsze wykorzystywanie zasobów procesora czy dodanie systemu automatycznego wyłączania kde4-decorator. I tym razem nie obędzie się bez poprawienia stabilności działania aplikacji poprzez usunięcie wycieków pamięci wywoływanych przez program.

Większość użytkowników z pewnością zainteresowanych jest bardziej wizualnymi zmianami i możliwościami nowych wtyczek, niż poprawkami w jądrze. W tej kwestii można spodziewać się w takich wtyczek jak Stackswitch, Wizard Plugin, Grid plugin czy ADDialog plugin. Oczywiście funkcjonalność lepiej zobaczyć niż opisywać, dlatego polecamy klikniecie w linki do poszczególnych wtyczek by zobaczyć filmiki i screeny demonstrujące ich możliwości.

© dobreprogramy