reklama

Nowości w Facebooku - rozmowy grupowe, chat wideo i 750 mln użytkowników

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

O tym, że Facebook zostanie wzbogacony o funkcję rozmów wideo, mówiło się już od jakiegoś czasu. Podczas zakończonej niedawno konferencji prasowej twórca serwisu, Mark Zuckerberg, oficjalnie potwierdził te informacje. Zapowiedział także szereg innych nowinek, które wkrótce trafią do Facebooka.

Najważniejsze zmiany wprowadzono do Facebook Chat, który wzbogacił się o rozmowy grupowe i możliwość nawiązywania połączeń wideo. Chat wideo został oparty na technologii Skype a jego aktywacja sprowadza się do instalacji odpowiedniej wtyczki. Dodano także możliwość wysyłania wiadomości w formie nagrań wideo do osób, które w danym momencie nie są dostępne online. Kolejną nowością w Facebooku jest Download Your Information, czyli specjalna strona, w której zawarto archiwum naszej aktywności w serwisie. Wraz z nowym narzędziem do kontroli aplikacji stanowi ona zgrabną całość ułatwiającą kontrolę nad informacjami publikowanymi w Facebooku. Wprowadzono także niewielkie zmiany w interfejsie i zmodyfikowano zachowanie niektórych okien. Podczas konferencji Mark Zuckerberg pochwalił się ponadto, że społeczność Facebooka liczy już 750 milionów osób.

Chat wideo jest już dostępny w polskiej wersji Facebooka. Mark Zuckerberg zapowiedział już, że to nie koniec nowości i wkrótce Facebook wzbogaci się o kolejne ciekawe rozwiązania, nad którymi programiści serwisu pracowali przez ostatnie kilka miesięcy.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało