Nowości w Gmailu

Strona główna Aktualności

O autorze

Losowo wybrani użytkownicy interfejsu poczty elektronicznej Gmail, w wersji drugiej mogą już pracować z jego nowymi funkcjami.

Dzięki wprowadzeniu nowej zakładki prywatności, w tym na głównej stronie wyszukiwarki serwisu, Gmail od wczoraj jest w stanie pokazać wszystkie obecnie otwarte sesje. Podstawowe informacje są wyświetlane jako część stopki, natomiast użytkownicy szukający bardziej szczegółowych informacji, mają możliwość wyświetlenia dziennika, przedstawiającego ostatnie adresy IP wykorzystywane w celu uzyskania dostępu do konta, wraz z typem (przeglądarka, komórka, klient poczty itp.). Nowe funkcje powinni szczególnie docenić użytkownicy obawiający się przed włamaniami na swoje konta, jak również lubiący korzystać z publicznych terminali, zapominając przy tym o ręcznym wylogowywaniu.

Wprowadzenie nowych funkcji związanych z ochroną prywaności jest najprawdopodobniej spowodowane ubiegłotygodniowym wyrokiem w sporze pomiędzy Google, a koncernem medialnym Viacom. Zgodnie z orzeczeniem Sądu Federalnego stanu Nowy Jork gigant z Mountain View będzie musiał przekazać poszkodowanemu Viacomowi 12 terabajtów danych użytkowników, którzy przeglądali nielegalnie opublikowane materiały.

© dobreprogramy