r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nowości w Gmailu - długie etykiety i wysyłanie w tle

Strona główna Aktualności

Webowy klient Gmaila wzbogacił się w ostatnich dniach o dwie ciekawe nowinki - eksperymentalny mechanizm wysyłania poczty w tle oraz możliwość tworzenia długich etykiet dla maili.

Background Send czyli wysyłanie w tle jest kolejną eksperymentalną funkcją, którą można włączyć w Gmail Labs. Pozwala ona na wysyłanie poczty bez potrzeby przerywania pracy z Gmailem. Dzięki wysyłaniu w tle zamiast czekać, aż nasz mail zostanie wysłany do wszystkich adresatów, możemy zając się tworzeniem kolejnego listu, czytaniem następnych wiadomości w skrzynce odbiorczej lub dowolną inną czynnością, która do tej pory była zablokowana. Co ciekawe, mechanizm background send pozwala na wysyłanie w tle więcej niż jednej wiadomości. W przypadku jakichkolwiek problemów wywołanych kłopotami z połączeniem lub błędnym podaniem adresu odbiorcy klient wyświetli informację o niepowodzeniu wysyłania i zaproponuje natychmiastowe rozwiązanie problemu lub odłożenie tej czynności na później. Jedynym ograniczeniem wysyłania w tle jest konieczność zaczekania na wysłanie wszystkich wiadomości przed wylogowaniem się z konta lub wyłączeniem komputera.

Druga z nowości to drobna, lecz bardzo korzystna zmiana w mechanizmie tworzenia etykiet dla wiadomości. Do tej pory etykiety w Gmailu posiadały istotne ograniczenie długości równe maksymalnie 40 znakom. Zdaniem inżynierów Google było to szczególnie kłopotliwe dla osób korzystających z Gmaila za pośrednictwem Outlooka. Nowy limit został ustalony na 225 znaków, co eliminuje wszelkie ograniczenia, nawet te związane z tworzeniem zagnieżdżonych etykiet.

r   e   k   l   a   m   a

Google ma nadzieję, że obie nowości poprawią komfort korzystania z Gmaila.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.