r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nowości w Live Search i Live Mesh

Strona główna Aktualności

Microsoft uaktualnia swoją wyszukiwarkę Windows Live Search, a konkretnie jej stronę główną. Teraz zamiast białego tła na stronie widoczne będzie losowo wybrane zdjęcie przedstawiające jakieś miejsce, ludzi, czynności czy przedmioty. Oprócz pola do tradycyjnego wyszukiwania tło zawierać będzie aktywne obszary, w które będzie można kliknąć i przeszukać Internet właśnie pod kątem rzeczy związanych ze zdjęciem. Ten dość nowatorski sposób wyszukiwania jest póki co wdrażany tylko w amerykańskiej edycji Live Search, ale w pozostałych wersjach ma się pojawić wkrótce. Można go przetestować wybierając lokalizację w Stanach Zjednoczonych - choć na razie wygląda na to, że dostępne jest tylko jedno zdjęcie.

Z rodziny Windows Live aktualizowana jest także usługa Live Mesh umożliwiająca synchronizację plików i aplikacji pomiędzy różnego rodzaju urządzeniami przenośnymi. Jak pisze w e-mailu do testerów Microsoft, wkrótce po zwiększeniu limitów użytkowników mogących brać udział w testach usługi poprawie uległa także wydajność synchronizacji, a także zniesiono limity zaproszeń dla testerów z tego samego kraju, którymi dysponują uczestnicy już obecni w programie. Wszystko wskazuje też na to, że Microsoft jest już bliski wydania klienta Live Mesh dla użytkowników komputerów Apple. Dwa dni temu przypadkowo w Internecie pojawiła się witryna zachęcająca do pobrania klienta dla Maców, ale Microsoft szybko ją zdjął.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.