r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nowości w Steamie: wkrótce zmiany w wyglądzie i funkcje społecznościowe

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

O Steamie częściej mówiło się ostatnio w kontekście z walki z nieregulowanym handlem, hazardem, czy blokowania producentów pozywających graczy za niepochlebne recenzje. Mamy w końcu okazję wspomnieć o nowościach na samej platformie – na wewnętrznym forum opublikowano (wyciekły już) post o zmianach w wyglądzie i funkcjonalności platformy.

Serwis Kotaku odnalazł post, w którym użytkownik Nzyme32 podzielił się informacjami opublikowanymi pierwotnie na zamkniętym forum deweloperskim Steama. Oczywiście najwięcej uwagi przykuwają nowości w interfejsie.

Zmianie ma ulec sama strona główna, na której kafle z obrazkami z gier mają zajmować więcej powierzchni. Ponadto zmieni się sposób wyświetlania na nich tekstu, Valve chce także zrezygnować z pojedynczych niemodnych juz ozdobników.

r   e   k   l   a   m   a

Oprócz samego wzornictwa, do Steama trafi także dodatkowa kolumna, na której znajdzie się menu nawigacyjne, co biorąc pod uwagę niską intuicyjność aktualnego menu, jest niewątpliwie dobrą wiadomością. W menu pojawią się zatem pozycje prowadzące do najlepiej sprzedających się gier, premier, etc.

Valve nie zapomniało także o aspekcie społecznościowym. W nowym Steamie nie zabraknie zatem panelu, na którym wyświetlane będą aktywności znajomych czy popularne wśród nich produkcje. Nowości mają zostać udostępnione graczom w ciągu najbliższych tygodni.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.