Nowości w Uberze: zachęta do oceny kierowców i... pasażerów

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Polscy użytkownicy Ubera otrzymują aktualizacje aplikacji, których celem ma być zwiększenie komfortu korzystania z usługi, zarówno przez klientów, jak i kierowców. Korzystając z Ubera możemy za pomocą gwiazdek oceniać kierowcę. Jeżeli jednak ktoś uzna, że 5 gwiazdek to za mało, to teraz w dokładniejszym ocenieniu podróży i pochwaleniu kierowcy, pomoże nowe menu.

Pasażer może wybrać pochwałę z obrazkowego menu. Docenić można np. ciekawą rozmowę, dbałość o komfort lub nawet znakomity dobór muzyki. Kierowca otrzyma wówczas powiadomienie ze stosowną wiadomością oraz specjalną odznaką. Chęć zdobywania odznak i pochwał powinna przełożyć się na większe starania kierowców, by zapewnić lepszą jakość świadczonej usługi.

Nie wszyscy mogą wiedzieć, ale Uber umożliwia również ocenę pasażera. To może być równie przydatne jak opinia o kierowcy. W końcu zabranie nieodpowiedniego pasażera może okazać się wyjątkowo uciążliwie. Takich delikwentów lepiej omijać, tak samo jak omijamy kiepskich kierowców. Do tej pory ocena pasażera była ukryta, trzeba było przebrnąć przez kilka pozycji w menu. Teraz ocena będzie dobrze widoczna, co powinno ucieszyć kierowców i pozwolić lepiej dobierać pasażerów.

Opisywane nowości są już dostępne, możliwe, że przydadzą się podczas majówki. Aktualizacja dotyczy mobilnej aplikacji na Androida i OS-a. Aplikację Ubera znajdziecie oczywiście w naszej bazie, zarówno w wersji na Androida, jak i iOS-a.

© dobreprogramy