Nowości w Windows Live

Strona główna Aktualności

O autorze

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Microsoft zaktualizował aplikacje Windows Live z nowej, trzeciej generacji określanej jako Wave 3. Mowa tu między innymi o takich programach i usługach jak Groups, Photos, Profile i SkyDrive. Są one dostępne póki co dostępne w ponad 10 językach, niestety nie zawsze jeszcze po polsku - co warto wziąć pod uwagę odwiedzając adres download.live.com, gdzie w pierwszej kolejności dostaniemy treści zlokalizowane pod preferowany przez przeglądarkę język.

Najnowsza aktualizacja wprowadza do każdej ze wspomnianych usług pokaźną dawkę nowości. Najważniejszą nowością w Windows Live SkyDrive - usłudze pozwalającej gromadzić dane "w chmurze", na serwerach Microsoftu, i uzyskiwać do nich dostęp z dowolnego miejsca - jest znaczne rozszerzenie przestrzeni dyskowej dostępnej do dyspozycji użytkownika. Teraz jest to 25 GB - aż pięć razy więcej niż dotychczas. Prócz poszerzenia przestrzeni dodano kilka innych funkcji, takich jak możliwość pobierania folderów w postaci plików ZIP oraz przenoszenia i kopiowania. Ponadto pomyślano o interfejsie użytkownika - miniaturki są teraz większe, dostępny jest też multimedialny pokaz slajdów wprost z przeglądarki zbudowany w oparciu o Silverlight.

W mocno powiązanej ze SkyDrive usłudze LivePhotos pojawiła się możliwość dodawania tagów. Wprowadzono także nowe, udoskonalone sposoby upraszczające przesyłanie zdjęć. Usługa Profile pełniąca miejsce centrum informacji o użytkowniku zawiera listę ostatnich działań użytkownika w postaci czasu publikacji nowego albumu, aktualizacja danych osobowych, czy uzupełnienia listy ulubionych książek, filmów lub muzyki. Pozwala też na dodawanie aktywności poza Windows Live. Każda grupa w Live Groups posiada własny profil i umożliwia zdefiniowanie właścicieli i użytkowników różnych grup. Do dyspozycji każdej z nich pozostaje kalendarz, folder SkyDrive i zdjęcia. Mogą one mieć punkty wymiany informacji z możliwością zapisu dyskusji online. Strona główna każdej grupy zawiera też rubrykę ukazującą ostatnie wydarzenia z nią związane.

Zmiany nie ominęły także Windows Live Spaces. Usługa bardziej integruje się z Windows Live Writer pozwalając na pisanie, edytowanie oraz podgląd wpisów przed publikacją w Internecie. Zrezygnowano ponadto z wyświetlania bannera reklamowego u góry każdej przestrzeni, a także wprowadzono nowe domyślne tematy, czcionki, kolory i inne elementy, które są teraz bardziej czytelne i spójne z pozostałymi zmianami. Nowy interfejs prezentuje także usługa Live Events.

© dobreprogramy

Komentarze