Nowości w Windows Live Hotmail

Strona główna Aktualności

O autorze

Zespół Windows Live poinformował na swoim blogu o rozpoczęciu wprowadzania szeregu nowości i zmian w bezpłatnej usłudze Windows Live Hotmail.

Niektóre zmiany były zapowiadane już jakiś czas temu, na przykład przesunięcie bannera reklamowego z góry ekranu do prawej strony. Zmiana może banalna, ale znacząco zwiększa miejsce na wyświetlanie wiadomości w czasach, gdy coraz więcej osób posiada panoramiczne monitory. Dla estetów przygotowano także zestaw kilkunastu kompozycji. Na nowej zakładce Today pojawiają się natomiast informacje o poczynaniach naszych znajomych - na przykład nowych wpisach na blogu. Usługa zintegrowana jest z Twitterem i Flickrem.

Funkcjonuje już również usługa zwiększania przestrzeni na maile - początkowe 5 GB jest rozszerzane pod koniec każdego miesiąca, gdy aktualna pojemność jest niewystarczająca, teoretycznie więc nie ma górnego limitu. Warto też zauważyć, że pojawił się (co prawda na razie dla USA) długo oczekiwany dostęp do skrzynki przez protokół POP3 dla użytkowników bezpłatnej wersji usługi.

Nie wszystkie powyższe zmiany są dostępne już teraz dla wszystkich - są one wprowadzane etapami, a cały proces powinien zakończyć się w ciągu najbliższych tygodni.

© dobreprogramy