reklama

Nowości w iTunes już niebawem

Strona główna Aktualności

O autorze

Apple pracuje nad sposobem zwiększenia sprzedaży plików muzycznych w serwisie iTunes. Pomóc ma w tym projekt o kodowej nazwie "Cocktail".

Wielu użytkowników zrezygnowało z nabywania nośników CD-Audio na rzecz sklepów internetowych, które pozwalają pobierać muzykę. Fakt ten chce w większy sposób wykorzystać Apple czyniąc swoje usługi bardziej atrakcyjnymi, co ma przełożyć się na poprawę wyników sprzedaży. Apple zamierza oferować nabywcom plików muzycznych interaktywne broszury informacyjne, teledyski, grafiki, teksty utworów, zapis nutowy a nawet - jak piszą niektóre źródła - pobieranie muzyki w formie dzwonka do telefonu. Jest to jeden z efektów bliskiej współpracy z wytwórniami płytowymi, takimi jak EMI, Sony Music, Warner Music oraz Universal Music.

Nowe możliwości mają pojawić się w iTunes już we wrześniu. Jak powiedziała jedna z osób odpowiedzialnych za projekt, nie będzie to po prostu zbiór plików PDF (...) lecz naprawdę pomocne rzeczy.

Według systemu Nielsen SoundScan, sprzedaż albumów muzycznych w Stanach Zjednoczonych spadła o 14 procent w 2008 roku do 428.4 milionów sztuk.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama