Nowości w poczcie GMail

Strona główna Aktualności

O autorze

Oferowana przez Google darmowa poczta GMail została właśnie rozbudowana o nowe ciekawe usługi. Pierwsza z nich to możliwość czytania informacji z popularnych kanałów RSS. Skróty wiadomości będą pojawiały się w przygotowanym do tego celu pasku na górze strony, a linki prowadziły do pełnych wersji artykułów na odpowiednich serwisach. Podobną funkcjonalność wprowadzono niedawno także w poczcie Yahoo.

Aby ułatwić przeglądanie załączników w formatach MS Office, Open Office i .pdf, będzie możliwość konwertowania ich do dokumentu HTML i oglądania bezpośrednio w przeglądarce, dzięki czemu nie trzeba już będzie instalować programu obsługującego te formaty do obejrzenia jednego pliku. Poczta będzie też automatycznie wykrywać w treści wiadomości takie informacje, jak listy przewozowe firm kurierskich i umożliwiać łatwiejsze przejście do stron śledzących takie paczki.

Wprowadzono także orchonę antywirusową i parę innych pomniejszych zmian. Wszystkie nowości będą stopniowo pojawiać się w interfejsie, na początku tylko w wersji angielskiej. Pełna lista zmian na stronie poczty.

© dobreprogramy
s