r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nowy 3DMark dostępny!

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Futuremark, specjalista od benchmarkowania sprzętu, udostępniła kolejną wersję swojego narzędzia do testowania wydajności komputera — 3DMark.

3DMark pozwala sprawdzić możliwości netbooków, laptopów, komputerów stacjonarnych, w tym jednostek dla graczy wyposażonych w więcej niż jedną kartę graficzną. Oferuje ono 3 rozbudowane testy do badania możliwości urządzenia w trakcie renderowania złożonej grafiki w DirectX 9/10/11. Wśród dostępnych w 3DMark testów znalazł się Fire Strike, umożliwiający testowanie wysokowydajnych komputerów do gier i grafiki, Cloud Gate dla komputerów domowych oraz Ice Storm, pozwalający badać wydajność urządzeń przenośnych pracujących pod kontrolą systemów Android, iOS lub Windows dla urządzeń mobilnych. Narzędzie daje możliwość porównywania wyników z różnych urządzeń i platform.

r   e   k   l   a   m   a

Za kilka dni powinny pojawić się również wersje dla platform Androida, iOS i Windows RT. Poza obsługą systemów innych niż Windows, 3DMark wyposażony jest w trochę nowych narzędzi — wyniki są wyświetlane nieco inaczej, co pozwala lepiej zrozumieć wydajność pojedynczych komponentów testowanego urządzenia. Wykresy są interaktywne i można się nim bliżej przyjrzeć po powiększeniu, zmianie skali, a także przeanalizować konkretne odcinki testu i dowiedzieć się na przykład, co spowodowało nagły skok temperatury testowanego komponentu.

Warto przy tej okazji przypomnieć, że mamy również swój rodzimy program do testowania wydajności komputera — AllBenchmark. Program choć jest jeszcze w fazie beta sprawuje się całkiem dobrze. Wszystkich zainteresowanych zachęcam do sprawdzenia również tej aplikacji.

Najnowszą wersję programu 3DMark można pobrać z naszego serwisu w dziale Programy → Narzędzia → Narzędzia i diagnostyka. Na łamach serwisu udostępniamy również, cieszące się sporym powodzeniem, starsze edycje programów firmy Futuremark.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.