Nowy ALNO Kitchen Planner

Strona główna Aktualności

O autorze

Pojawiła się nowa wersja programu do projektowania kuchni ALNO Kitchen Planner, wyróżniającego się realistycznym modułem wizualizacyjnym. Od najnowszej wersji oficjalnie wspierany jest system Windows Vista.

ALNO Kitchen Planner to bezpłatny program do projektowania kuchni, niemieckiego koncernu meblarskiego ALNO. Umożliwia zaprojektowanie własnej kuchni z wykorzystaniem bogatego katalogu mebli producenta, a także urządzeń, akcesoriów i dodatkowego wyposażenia kuchennego. Projekt można rozpocząć "od zera" lub dokonać modyfikacji jednego z przykładowych projektów. To co wyróżnia ALNO Kitchen Planner'a od innych bezpłatnych programów to możliwość większej ingerencji w wygląd nie tylko mebli ale całej kuchni (podłoga, ściany, oświetlenie, ozdoby, dodatki itd). Najważniejszą chyba zaletą programu jest rewelacyjny moduł do wizualizacji 3D z symulacją oświetlenia, dzięki czemu projekty są bardzo realistyczne. Najlepiej oddaje to strona producenta z przykładowymi projektami (każdy z nich można pobrać w celu modyfikacji). Gotowe projekty w postaci wizualizacji 3D, projektu 2D i listy produktów można na koniec wydrukować.

Niestety lista produktów na drukowanym projekcie nie jest tak czytelna jak chociażby w programie IKEA Home Planner. Nie zawiera ona brył i wymiarów poszczególnych elementów projektu, a jedynie symbole producenta i skrócone nazwy - co ogranicza uniwersalność programu. Fakt ten w konfrontacji z ograniczoną dostępnością mebli ALNO w Polsce, zawęża zakres zastosowania programu. Wielu użytkownikom problemy może sprawiać również brak polskojęzycznego interfejsu. Warto się jednak zainteresować programem ze względu na wspomniany, wysoce realistyczny moduł do wizualizacji 3D. Stworzone za pomocą tego narzędzia projekty i wizualizacje mogą bowiem pomóc w zaprojektowaniu wymarzonej kuchni, a wykonawstwo można zlecić wyspecjalizowanym firmom.

Najnowsza wersja 0.95b jest rozwinięciem wydanej niedawno 0.95a, znaczenie rozszerzonej o wiele mebli i elementów wyposażenia. Od wersji 0.95b oficjalnie wspierany jest system Windows Vista. Usunięte zostały błędy przy funkcjach drukowania widoku 2D i 3D, a także zapisywania pełnoekranowego podglądu 3D.

Najnowszą wersję ALNO Kitchen Planner można pobrać w dziale PROGRAMY -> Dom -> Aranżacja wnętrz i ogrodów

Zachęcamy też do lektury artykułu Bezpłatne programy do aranżacji wnętrz i ogrodów, w którym opisujemy wszystkie pozycje tego typu opublikowane na łamach vortalu.

© dobreprogramy

Komentarze