Nowy Acrobat Connect Pro pod koniec maja

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Adobe poinformowała, że końcem tego miesiąca spodziewać się należy nowej wersji systemu zarządzania konferencjami sieciowymi Acrobat Connect Pro.

W porównaniu do poprzedniej wersji producent zdecydował się na wprowadzenie wielu zmian, najważniejsze z nich to obsługa aplikacji Meeting Manager i systemów Learning Management System (LMS) firm Blackboard i SumTotal, dodane serwery Live Communication Server i Office Communication Server. Ponadto moderatorzy sesji będą mieli teraz możliwość podglądu statusu zaproszonych do niej użytkowników oraz po zakończeniu specjalne narzędzia raportujące będą informowały ich o postępach w nauce czy też o prywatnych uwagach uczestników. Warto wspomnieć także o tzw. pokojach Breakout Room, specjalnie wydzielonej przestrzeni, która umożliwi uczestnikom dyskusję, wymianę pomiędzy sobą materiałów i opinii nt. sesji. Producent zapowiedział także implementację w systemie najpopularniejszych komunikatorów internetowych.

Według informacji podanych przez firmę Adobe miesięczny abonament za korzystanie z systemu Acrobat Connect Pro kosztował będzie 375 USD, użytkownicy zainteresowani usługą VoIP dopłacić będą musieli 100 USD.

© dobreprogramy