Nowy Android pokaże mniej ikonek na pasku, aby zrobić miejsce dla wycięcia

Strona główna Aktualności

O autorze

Nowy Android, którego część funkcji mogliśmy poznać na tegorocznej konferencji Google I/O, przyniesie spory powiew świeżości. Tym razem Google dużo pracy poświęciło odświeżeniu interfejsu, który zdaje się nawiązywać do iOS-a z iPhone’a X. Obok wprowadzenia obsługi z wykorzystaniem gestów, pojawią się zmiany w górnym pasku z ikonami.

W Androidzie P zostanie ograniczona liczba ikon, które mogą być wyświetlone na pasku stanu. Android Police informuje, że jednocześnie będą mogły pojawić się tylko cztery ikony, zostawiając pustą przestrzeń pośrodku. Jeśli powiadomień będzie więcej, to użytkownik zobaczy ikonkę z trzema kropkami.

Pozostawiona pusta przestrzeń ma być przeznaczona dla wycięcia na ekranie, podobnego do tego z iPhone’a X. Android P będzie więc domyślnie dostosowany do obsługi wycięcia, które nie zasłoni już ikon na pasku stanu.

Nie wiemy jeszcze, czy funkcja będzie domyślnie aktywna w stabilnym wydaniu Androida P. Jeśli jednak się pojawi, powinna zachęcić kolejnych producentów do zastosowania wycięcia. Na to rozwiązanie decyduje się coraz więcej firm, w tym Huawei, ASUS czy LG. Niebawem do tego grona może dołączyć Xiaomi z Mi 7, OnePlus 6 i nowa Nokia.

© dobreprogramy