Nowy BookRage wprowadza papier! Za książki wciąż płacisz ile możesz

Nowy BookRage wprowadza papier! Za książki wciąż płacisz ile możesz

Nowy BookRage wprowadza papier! Za książki wciąż płacisz ile możesz
31.10.2016 14:04

BookRage zmienił się nie do poznania. Za pakiet literatury wciąż możesz zapłacić tyle, ile możesz, ale uruchomiona została nowa strona akcji. Najlepsze jest jednak to, że po raz pierwszy w BookRage można zgarnąć papier. Będzie to papier nie byle jaki, bo w limitowanej edycji i podpisany przez autora.

Książki zostały dobrane tak, by przypomnieć nam o wakacjach pełnych słońca i uwolnić umysły z niedoborem witaminy D od polskiej jesieni, nie zawsze złotej i kolorowej. Grecki skwar można poczuć już dzięki pięciu książkom z pakietu podstawowego, którego minimalna cena wynosi złotówkę, ale to czytelnicy ustalają cenę. Pakiet ten obejmuje:

  • „Dziennik zdrady”, Emilios Solomou. Giorgios Doukarelis, archeolog i profesor Uniwersytetu Ateńskiego, powraca po 20 latach na maleńką wyspę Kufonisi na Cykladach. Ostatni pobyt w tym miejscu zmienił jego życie na zawsze: romans ze studentką zaważył na jego życiu rodzinnym, a prowadzone przez niego wykopaliska odkryły szczątki młodej kobiety, zamordowanej ponad 5 tysięcy lat temu. Niezwykła opowieść o czasie, zniszczeniu, pamięci i miłości, które jako jedyne wprowadzają harmonię pomiędzy „dawniej” i „dziś”.
  • „Agrigento”, Kostas Hatziantoniou, laureat Europejskiej Nagrody Literackiej z 2011 roku. Agrigento, dziś niewielkie miasto na południu Sycylii, to niegdyś potężne starożytne Akragas, miejsce bogate w wielowiekową historię najeźdźców, osadników, filozofów i tyranów. Splatają się w nim losy doktora Anchite – lekarza i zaangażowanego badacza lokalnej historii – i jego rodziny. Wyborom dokonywanym przez bohaterów, poszukujących prawdziwego szczęścia i samopoznania, towarzyszą niezmiennie słowa Empedoklesa, starożytnego filozofa urodzonego w Akragas. Atmosfera współczesnej Sycylii, jej przyroda, smaki i architektura łączą się z grecką filozofią i historią.
Obraz

„Dzieci Kaina”, Nikos Panagiotopoulous. Literackie requiem dla konsumpcyjnego pokolenia, które doprowadziło Grecję do upadku. Sześcioro ludzi, dawniej bliskich przyjaciół, wraca do wioski, w której jako nastolatkowie spędzali lato. Zmiany, jakie zaszły w ich życiu i w nich samych, prowokują do zauważenia tego, jak bardzo zmienił się świat.„Kronika pewnego miasta”, Pandelis Prevelakisbeta. Gdy Pandelis Prevelakis opuszcza Rethimno, nie przypuszcza, że to kreteńskie miasteczko zacznie wkrótce chylić się ku upadkowi. Wracając po kilku latach w rodzinne strony zauważa, że czas dawnej świetności minął bezpowrotnie. Miejsce, które autor znał jako młodzieniec, istnieje już tylko w jego pamięci. „Bez daty. Kartki z dziennika”, Léna Pappá. Pisana w formie dziennika opowieść o życiu, które nie może istnieć bez miłości. Studium tego uczucia i idącej z nim w parze samotności. Upływ czasu śledzony na kartach pamiętnika, prowadzonego z dużymi przerwami najpierw przez podlotka, potem młodą kobietę, wreszcie kobietę dojrzałą, boleśnie konfrontuje marzenia z realnymi doświadczeniami. Niezwykle żywy i ponadczasowy utwór opowiadający o mierzeniu się z niespełnieniem i lękiem przed nieubłaganie płynącym czasem.

  • „Nieszczescie bycia Grekiem”, Nikos Dimou. Nieszczęście bycia Grekiem jest zapewne książką satyryczną, ale nie wiadomo, w których momentach autor przestaje żartować. Autor swobodnie i niesprawiedliwie generalizuje. Książka może być antyprzewodnikiem, opisującym ciemne strony kraju, który w jakże licznych bedekerach odmalowywany jest zawsze w bieli i błękicie, jako kraina słońca i beztroski, pijącego Dionizosa i tańczącego Zorby.
  • „Tajemnicze inskrypcje”, Alexis Panselinos. Owdowiały Janis na ulicy, którą codziennie spaceruje, spostrzega pewnego dnia ciąg dziwnych znaków: O7A sEFO. Tajemnicze inskrypcje nie dają mu od tej pory spokoju. Przekonany, że za szyfrem kryje się ważny przekaz, rozpoczyna śledztwo na własną rękę. Nie myli się, choć w przeciwieństwie do czytelnika nigdy nie dowie się, co znaczy graffiti na murze…
  • „Pandemonium”, Kostas Akrivos. W monasterze na górze Atos świątobliwe życia mnicha mogą prowadzić wyłącznie mężczyźni. Jednak pewnego dnia na terenie zakonu ktoś odnajduje ciało martwej kobiety. Czy to efekt działania nieczystej siły? Akrivos przywołuje surową, senną atmosferę zakonnego życia i dodając do niej wątek kryminalny, flirtuje z ideą powieści detektywistycznej, nigdy jednak nie przechodząc zdecydowanie na jej stronę.

Warto zaznaczyć, że wraz z nową odsłoną strony BookRage pojawiła się możliwość przeczytania fragmentu każdej z książek i notki o autorze w jednym miejscu.

Obraz

Ale to nie wszystko! Jeśli zdecydujesz się przebić stałą cenę 55 zł otrzymasz dwie przepięknie wydane, papierowe książki, podpisane przez autorów. Ich okładkowa wartość to 65 złotych, więc chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że to jedyna taka okazja. Te książki to:

  • „Zorba 50 lat później”, Tomasz Zaród. 17 grudnia 2014 minęło pięćdziesiąt lat od premiery filmu „Grek Zorba” w reżyserii Michalisa Kakojanisa i z tej okazji wydany został mini-przewodnik, ukazujący Kretę z kilku punktów widzenia, ale przede wszystkim z perspektywy filmowej. Autor książki, niczym tytułowy Grek Zorba, odbywa podróż z ateńskiego Pireusu na Kretę. Tam z pomocą nagrodzonego Oskarem filmowca, Waltera Lassally’ego, próbuje odnaleźć kolejne lokalizacje, w których powstawały zdjęcia do filmu.
Obraz

„Z dziećmi w Atenach. Subiektywny przewodnik rodzinny”, Alicja Kordos. Ten przewodnik powstał z myślą o wszystkich rodzicach, którym nie wystarczy zabawa z dziećmi w piaskownicy pod blokiem ani nawet na plaży w Międzyzdrojach. O rodzicach, którzy chcą dzielić z dziećmi pasję podroży i miłość do Aten.

Obraz

Grecki zestaw można kupić za tyle, ile zdecydujecie się za niego zapłacić, jeszcze przez 11 dni na stronie BookRage.org. Jak zwykle można przekazać część wpłacanej kwoty Fundacji Nowoczesna Polska i prowadzącym akcję.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)