Nowy CDlinux 0.6.2

Strona główna Aktualności

O autorze

Wydano kolejną wersję dystrybucji CDlinux-0.6.2. Jest to system typu LiveCD, dostępny w językach angielskim, francuskim i chińskim, dający możliwość instalacji na dysku twardym.

CDlinux powstał z myślą o zastosowaniach administracyjnych lub płytach ratunkowych oraz dobrej komunikacji z tzw. systemami wbudowanymi. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby używać go na domowym komputerze. Najnowsze wydanie dystrybucji oferuje udoskonalone wsparcie dla klawiatur multimedialnych, a także nowego sprzętu i połączeń PPPoE/PPPoA, w tym kart graficznych, sieci bezprzewodowych, czy kamer internetowych. Obsługuje również funkcje zarządzania energią poprzez ACPI lub CPUfreq.

Pojawiła się możliwość uruchomienia systemu na komputerach wyposażonych w macierze RAID, dostępnych jest też parę nowych narzędzi graficznych. Przygotowano również wersję minimal, charakteryzującą się wyłącznie trybem tekstowym. Najnowszy cdlinux pracuje pod kontrolą jądra 2.6.26.6 i serwera grafiki X.Org 7.3, a domyślnym środowiskiem graficznym jest Xfce 4.4.2.

Więcej informacji o projekcie na stronie twórców, z której można także pobrać obrazy płyt CD.

© dobreprogramy