Nowy Chrome dla miłośników gier

Strona główna Aktualności

O autorze

Najnowsze stabilne wydanie Chrome 22 ucieszy szczególnie miłośników grania w przeglądarce, choć to nie jedyne zmiany, jakie wprowadził do swojego produktu Google.

W tej wersji Chrome wprowadzone zostało między innymi Pointer Lock API dla języka JavaScript, zwane również Mouse Lock, które zgodnie ze swoją nazwą umożliwia „zablokowanie” myszki w oknie przeglądarki, dzięki czemu w strzelankach FPP można posługiwać się naturalnym dla nich sterowaniem widoku i celowaniem bez ryzyka, że klikniemy gdzieś poza oknem podczas emocjonującej rozgrywki. Przetestować tę możliwość przeglądarki można na przykład na stworzonej przez Mozillę grze BananaBread.

Pointer Lock doskonale uzupełnia już obecne w przeglądarce Google'a technologie WebGL, Web Audio, Fullscreen, WebSockets i Gamepad. Google podkreśla, że nie tylko w grach przydadzą się nowe możliwości 3D przeglądarki. Z takich samych, jak gry, technologii korzystają również aplikacje do symulacji różnych zjawisk, wizualizacje naukowe, narzędzia do modelowania 3D i wiele innych. Twórcy aplikacji wymagających dostępu do technologii 3D w przeglądarce mają więc spore pole do popisu.

Google Chrome 22 dla Windows, Linuksa oraz Mac OS X można pobrać z poziomu naszego portalu. Szczegółowy opis nowości można znaleźć na blogu Chrome.

© dobreprogramy

Komentarze