r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nowy Compiz

Strona główna Aktualności

Ukazała się kolejna wersja linuksowego menadżera kompozycji Compiz. W stosunku do poprzedniej wersji pojawiło się kilka nowych efektów i wtyczek, poprawiono też sporo błędów.

Wydanie oznaczone numerem 0.7.8 wprowadza nowy plug-in o nazwie obs, pozwalający na zdefiniowanie ustawień przezroczystości, jasności, poziomu nasycenia wiązań i meczy. Co prawda, niektóre z tych opcji dostępne były już wcześniej poprzez edycję odrębnej konfiguracji programu, ale zostały usunięte w tej wersji. Ponadto, częste występowanie tzw. efektu zszarzałych okien (gray-out), spowodowało zaimplementowanie możliwości zmiany ustawień za pośrednictwem dodatku Fade.

Prócz zmian w samych plug-inach, nowy Compiz posiada udoskonalony minutnik infrastruktury, który umożliwia synchronizowanie i wykonywanie wielu zadań zwrotnych w czasie. Pozwala od teraz także na dopasowanie kanałów alpha okien, odzwierciedlając nowy rodzaj przycisków w Metacity, wykorzystywany w bibliotece gtk-window-decorator.

Szczegółowe informacje na temat nowego menadżera kompozycji Compiz można znaleźć w oficjalnym ogłoszeniu.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.