Nowy Corel Painter IX.5

Strona główna Aktualności

O autorze

Corel wprowadził zaktualizowaną wersję programu Painter oznaczoną symbolem IX.5. Najnowsza wersja została wzbogacona o nowe możliwości, głównie związane z przetwarzaniem cyfrowych zdjęć, a także wsparcie dla platformy Rosetta, umożliwiającej uruchamianie programów napisanych dla procesorów Power PC na nowych komputerach firmy Apple wyposażonych w procesory firmy Intel.

Corel Painter nie jest typowym programem do tworzenia i obróbki grafiki rastrowej. Ten jedyny w swoim rodzaju program jest potężnym narzędziem malarskim do ręcznego tworzenia grafiki za pomocą komputera. Program oferuje zestawy cyfrowych pędzli, materiałów malarskich i tekstur wiernie oddających wygląd i zachowanie ich tradycyjnych odpowiedników. Wersja IX programu Corel Painter została wzbogacona o rewelacyjny system narzędzi malarskich opartych na technice olejnej (Artists' Oils). Corel Painter oferuje również nowy system który pozwala na mieszanie farb na ekranie komputera i stosowania ich do malowania po obrazie.

Wersja IX.5 oferuje wiele ulepszeń i nowości. Użytkownicy mogą skorzystać m.in. z palet Photo Painting przeznaczonych do pracy z cyfrowymi fotografiami, a także narzędzia Eraser umożliwiającego wymazywanie do dowolnych elementów i fragmentów pracy, czy Rubber Stamp pozwalającego na wygodne klonowanie wybranych fragmentów obrazu. Najnowsza wersja umożliwia także umożliwia otwieranie plików programu Corel Paint Shop Pro (wersja X i 9), a także współpracę z programem Corel Photo Album. Nabywcy wersji pudełkowej otrzymają również nowe filmy instruktażowe o łącznej długości ok 11 godzin.

Corel Painter IX daje profesjonalnym fotografom możliwość kreatywnego przetwarzania swoich prac oraz zaoferowania klientom nowego poziomu usług. Wprowadzone w aktualizacji nowe funkcje i narzędzia powstały głównie z myślą o fotografach nie dysponujących dużym doświadczeniem w operowaniu cyfrowym studiem graficznym. Teraz również i oni będą mogli w pełni korzystać z tego nowego, fascynującego medium - powiedział Sean Young, product manager odpowiedzialny za program Corel Painter. Nowy zestaw palet narzędziowych Photo Painting wprowadzony w Corel Painter IX.5 nadaje nowego znaczenia pojęciu kreatywnej obróbki zdjęć przy zachowaniu pełni możliwości twórczych oferowanych przez ten cieszący się uznaniem profesjonalistów program.

Painter IX.5 jest dostępny jako bezpłatna aktualizacja dla dotychczasowych użytkowników wersji IX. Koszt pełnej wersji programu to równowartość 429 EUR, aktualizacji z wersji 8 lub starszej 199 EUR, natomiast wersji edukacyjnej 84 EUR.

Więcej informacji o programie można uzyskać na stronach producenta poświęconych temu produktowi. Szczególnie interesująca jest galeria prac stworzonych przez profesjonalistów, która najlepiej obrazuje możliwości tego nietypowego narzędzia.

Wersję testową programu można pobrać w dziale PROGRAMY -> Grafika -> Tworzenie i edycja grafiki rastrowej

© dobreprogramy
s