Nowy DRM restartuje komputer

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Starforce wprowadziła na rynek nową wersję systemu DRM (Digital Rights Management), zabezpieczającego nośniki przed nielegalnym kopiowaniem. Aplikacja uzyskuje dostęp do wyższych partii systemu operacyjnego i jest w stanie wywołać samoczynny restart komputera.

Program instaluje specjalny sterownik, za którego pomocą otrzymuje ograniczoną kontrolę nad platformą, na której został uruchomiony. W przypadku wykrycia jakiejkolwiek próby złamania lub obejścia zabezpieczeń, wymusza na systemie operacyjnym natychmiastowy restart komputera.

Dodatkową funkcją nowego DRM jest możliwość ingerencji w sprzętową konfigurację specyfiki pracy różnych urządzeń. Dzięki temu może zamienić szybki tryb DMA na wolniejszy PIO, przez co całkowita wydajność komputera ulega spowolnieniu.

Trzeba przyznać, że ostatnio systemy zabezpieczające DRM nie mają dobrej prasy, kilka dni temu serwis 4Press.pl informował o ich wpływie na wolniejszą pracę urządzeń, a także krótszy czas pracy urządzeń przenośnnych na bateriach.

© dobreprogramy
s