reklama

Nowy Fluxbox

Strona główna Aktualności

O autorze

Po niespełna roku od czasu ukazania się ostatniej stabilnej wersji Fluxboksa, światło dzienne ujrzało właśnie kolejne wydanie, oznaczone numerkiem 1.1.

Fluxbox to bardzo lekki, ale funkcjonalny menadżer okien. Posiada on wsparcie dla aplikacji z KDE i częściowo GNOME, konfigurowalne panele, pasek dokowania i minimalistyczny, a zarazem miły dla oka interfejs. Ze względu na cechujące go bardzo małe wymagania, jest polecany szczególnie dla posiadaczy słabszych komputerów.

Najnowsze wydanie wprowadza w sumie ponad sto zmian. Wśród z nich znajdziemy nowe opcje kart, tryby zmieniania rozmiaru okien, wraz z intuicyjnymi podpowiedziami dla przycisków w postaci tzw. iconbarów i w pasku tytułu aktualizacji. Zrezygnowano z grup plików, usunięto opcję konfigurowania środowiska KDE, zaktualizowano obsługę autorskich opóźnień w pliku reconfigure, a także wprowadzono możliwość dekoracji bitmask, w przypadku określenia ich wartości jako 0x. Zmieniono również składnię poleceń dla niektórych aplikacji wchodzących w skład menadżera.

W chwili obecnej są dostępnie jedynie źródła do samodzielnej kompilacji. Pakiety instalacyjne dla poszczególnych dystrybucji wkrótce powinny być dostępne w odpowiednich repozytoriach. Szczegółowy opis zmian znaleźć można na stronie twórców.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama