reklama

Nowy Google Sync z obsługą Gmail w trybie push

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Google poinformowała o rozszerzeniu funkcjonalności usługi Google Sync o synchronizację poczty Gmail i mechanizm typu push.

Przypomnijmy, że do tej pory Google Sync umożliwiało wyłącznie synchronizację kontaktów i kalendarza w telefonie z tymi posiadanymi w usługach Gmail oraz Google Calendar. Usługa współpracowała z telefonami iPhone, BlackBerry i urządzeniami pracującymi pod kontrolą Symbiana i Windows Mobile. Teraz możliwe jest także pełne zsynchronizowanie poczty Gmail działające w modelu push, czyli aktywnego informowania urządzenia o nowych wiadomościach zamiast okresowego sprawdzania, czy coś się pojawiło - niestety wyłącznie z telefonami iPhone, iPod Touch i urządzeniami na Windows Mobile.

Korzystając z Google Sync użytkownik może teraz skopiować wiadomości posiadane na poczcie Gmail wprost na telefon komórkowy uzyskując do nich dostęp z każdego miejsca na świecie. Co więcej, nowa wersja usługi współpracuje ze standardowym klientem pocztowym telefonu, dzięki czemu nie jest niezbędne instalowanie żadnego dodatkowego oprogramowania - czytamy na oficjalnym blogu Google Mobile.

Aby uzyskać dostęp do nowej wersji usługi wystarczy przy pomocy swojego urządzenia mobilnego odwiedzić adres m.google.com/sync. Osoby korzystające już z Google Sync mogą się również zapoznać z instrukcją uruchomienia synchronizacji z pocztą Gmail.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić