Nowy Knoppix

Strona główna Aktualności

O autorze

Dzisiaj ukazała się nowa wersja prekursora w dziedzinie dystrybucji typu LiveCD - Knoppiksa. Ten bazujący na Debianie system jako pierwszy dał możliwość przetestowania pełnego, działającego Linuksa bez potrzeby instalacji na dysku.

Nowa wersja wprowadza przede wszystkim nowe wersje jądra i pozostałych komponentów. W przypadku tego typu dystrybucji jest to szczególnie istotna kwestia, ponieważ użytkownik nie może w prosty sposób uaktualnić komponentów systemu. Nowy Knoppix bazuje na najnowszym niestabilnym wydaniu Debiana, jądrze 2.6.17 (wersja RC), serwerze grafiki X.Org 7.0 i nowym systemie zarządzania sprzętem udev hotplug. Poprawiono detekcję urządzeń, zwłaszcza kontrolerów RAID, dodano przezroczystą obsługę formatu NTFS i nową wersję instalatora. Dostępne środowiska graficzne to KDE 3.5.2 i GNOME 2.12.

Więcej informacji na stronie twórców, obrazy systemu (aktualnie tylko w wersji na DVD), wkrótce powinny pojawiać się na oficjalnych mirrorach.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRoboty zabiorą nam pracę? Nie tak szybko – nawet Elon Musk zmienił zdanie