r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nowy Logic Pro X dostał instrumenty godne alchemika

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Niedawno firma Apple kupiła Camel Audio – producenta zaawansowanych efektów i syntezatorów, które zebrane były w oprogramowaniu o nazwie Alchemy. Właśnie ukazał się Logic Pro X 10.2, w którego wiele z tych narzędzi do manipulacji dźwiękiem wbudowano na stałe.

Po włączeniu Alchemy do Logic Pro X przy tworzeniu muzyki można wykorzystać między innymi wysokiej jakości syntezator, w którym znalazły się różne generatory dźwięku (addytywny, spektralny, granularny, sampler, formantowy i inne). Towarzyszą mu ponad 3 tysiące predefiniowanych ustawień, przeznaczonych dla różnych gatunków muzycznych, a także przeglądarka pozwalająca odnaleźć odpowiednie brzmienia na podstawie przypisanych im słów kluczowych.

Przy tworzeniu własnych brzmień można skorzystać z możliwości nakładania na siebie maksymalnie czterech syntezatorów, na każdym z nich stosując osobno Arpeggiator. Z pomocą wirtualnych oscylatorów analogowych można odtworzyć brzmienie legendarnych instrumentów, a filtry pozwolą nadać im naturalne brzmienie, staromodny charakter bądź dodać im mocy zniekształceniami czy kompresją. Przy tworzeniu nowych instrumentów można korzystać z różnych modeli obwiedni, w tym LFO, AHDSR i MSEG.

r   e   k   l   a   m   a

Integracja z Alchemy to nie koniec zmian w programie Apple'a. Rozbudowane ustawienia zegara MIDI zapewniają lepszą synchronizację z zewnętrznymi urządzeniami, a w bibliotece znalazły się nowe sample. Ponadto w Logic Pro X 10.2 można w pełni wykorzystać czuły na nacisk gładzik w nowych MacBookach i wysyłać utwory od razu do Apple Music Connect.

Najnowszą wersję Logic Pro X znajdziecie w naszej bazie programów.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.