r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nowy Microsoft Baseline Security Analyzer z obsługą Windows 7

Strona główna Aktualności

Pojawił się Microsoft Baseline Security Analyzer 2.2 - nowa wersja nieco już dzisiaj zapomnianego, ale nadal interesującego i bezpłatnego narzędzia do oceny stanu zabezpieczeń komputera.

Przy okazji wydania nowej wersji warto przypomnieć, czym jest Microsoft Baseline Security Analyzer. MBSA to bezpłatne narzędzie umożliwiające kompleksowe sprawdzenie stanu zabezpieczeń nie tylko systemu Windows, ale także najpopularniejszych aplikacji Microsoftu zainstalowanych na komputerze. MBSA wykrywa niezałatane podatności między innymi w przeglądarce Internet Explorer i pakiecie Office. Sprawdzenie polega na połączeniu się z usługą Microsoft Update i pobraniu listy dostępnych poprawek, a następnie weryfikacji, które z nich są zainstalowane, a których jeszcze w systemie brakuje. Ponadto MBSA sprawdza też szereg ustawień systemowych pod kątem ich zgodności z najlepszymi praktykami w kwestii zabezpieczeń - na przykład złożoność haseł czy stan automatycznych aktualizacji. Po zakończonym skanowaniu użytkownikowi prezentowany jest kompletny raport wraz z odnośnikami do brakujących poprawek - od razu więc można znalezione luki załatać. Ogromną zaletą programu, zwłaszcza dla specjalistów IT i administratorów sieci, jest możliwość hurtowego skanowania wielu komputerów za pośrednictwem sieci. MBSA oferuje też opcję uruchomienia z wiersza poleceń.

Nowa wersja to tak naprawdę niewiele zmian: przede wszystkim obsługa najnowszych systemów Windows 7 i Windows Server 2008 R2, możliwość wykorzystania dodatkowego katalogu z informacjami o aktualizacjach, a także poprawki do błędów znalezionych w poprzednich wydaniach. Microsoft Baseline Security Analyzer dostępny jest w wersji 32- i 64-bitowej. Można go pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Bezpieczeństwo -> Inne programy zabezpieczające.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.