r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nowy Microsoft Small Basic dla początkujących

Strona główna Aktualności

Na stronach firmy Microsoft bez większego rozgłosu pojawiła się nowa wersja Small Basica - wyjątkowo prostej odmiany języka programistycznego BASIC przeznaczonej dla tych, którzy mają niewielkie lub żadne doświadczenie w programowaniu.

Opracowany pod koniec zeszłego roku przez dział DevLabs, Microsoft Small Basic wyposażony został w tzw. wstążkę, intuicyjny interfejs znany między innymi z Microsoft Office 2007. Sam język opiera się na zaledwie piętnastu słowach kluczowych, a cel który przyświecał jego autorom to środowisko programistyczne dla każdego, kto chciałby zacząć uczyć się programowania - w szczególności dla dzieci, które uczestniczyły w procesie testowania języka.

Dla zainteresowanych dostępne jest też wprowadzenie do języka Small Basic. Niestety, mimo że mocno obrazkowe i przygotowane w sposób niezwykle przystępne, dostępne jest wyłącznie po angielsku - to jednak, z roku na rok staje się już chyba coraz mniejszym problemem.

Nową wersję Microsoft Small Basic 0.5 pobrać można z naszego katalogu, znajduje się w dziale PROGRAMY -> Programowanie -> Środowiska programistyczne.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.