reklama

Nowy Minecraft będzie grą przygodową w odcinkach

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Po tym jak Microsoft wykupił Mojang, twórców między innymi niezwykle popularnego Minecrafta, można było spodziewać się różnych ruchów w temacie rozwoju marki, ale chyba nie takich, jakie poczyniono. Większość obstawiałaby pewnie mniej kanciastą kontynuację, a tymczasem szykuje nam się gra przygodowa w odcinkach. Pierwsza część nadchodzącej serii Minecraft: Story Mode zadebiutuje już w przyszłym roku.

Co ciekawe, za produkt odpowiada doskonale kojarzone z podobnych propozycji Telltale Games. Obecnie studio to rozwija równocześnie swoje Tales from the Borderlands w porozumieniu z Gearbox Software oraz serię stworzoną na motywach serialu Gra o tron. Nie należy zapominać też o wcześniejszych The Walking Dead, baśniowym The Wolf Among Us, Back to the Future czy udanych powrotach do marek Monkey Island i Sam & Max. Jak widać, tworzenie kolejnych dzieł idzie utalentowanej ekipie bardzo sprawnie.

Minecraft: Story Mode powstaje przy bliskim udziale społeczności fanów jako coś, co wreszcie dorobi do gry konkretny wątek fabularny. Zupełnie oczywiście niezależny od samego hitu produkt powstaje z myślą o rynku PC, konsolach Xbox i PlayStation, jak również urządzeniach przenośnych pod kontrolą systemów iOS oraz Android. Pojawią się tutaj nowe ciekawe postacie czy miejsca. Telltale cieszy się, że w tych kanciastych realiach nic nie ogranicza wyobraźni deweloperów, tak samo jak pierwowzór na wiele sposobów rozbudził fantazję graczy. Przygodówka to niby naturalna droga rozwoju.

W sumie jest w tym naprawdę wiele racji. Wystarczy popatrzeć, ile na YouTube pojawia się codziennie filmików, odpowiednio zatytułowanych i poprowadzonych w formie właśnie brania udziału w jakiejś wielkiej przygodzie. Bardzo często wymyślone historie dzielone są do tego na odcinki. Mojang od razu wyjaśnia, że ma niesłychaną satysfakcję z tego, co robią miłośnicy Minecrafta, ale dlatego też ekipa nie zdecydowała się na wprowadzenie wątku fabularnego do głównej gry. Nie chciała nic narzucać. Projekt poboczny od tak docenionego w gatunku producenta jak Telltale Games (i tutaj alternatywne podejście do marki) jest jednak idealną odpowiedzią na nawoływania wielu.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii