Nowy Outlook Calendars Manager i uaktualniony C2PublicFolders

Strona główna Aktualności

O autorze

Warto zwrócić uwagę na dwie ciekawe premiery ze stajni wrocławskiej firmy CodeTwo specjalizującej się w produkcji oraz doradztwie z zakresu oprogramowania dla Microsoft Exchange i Microsoft Outlook.

Pierwsza z nich to nowe narzędzie C2 Outlook Calendars Manager, które pozwala na rozbudowanie programu Outlook o moduł kalendarza grupowego - coś, czego nie oferuje żaden z pakietów standardowych Microsoft Office (sam Outlook obsługuje tworzenie terminów głównie w prywatnym kalendarzu i dopiero po zainstalowaniu Exchange Servera oraz kilku karkołomnych sztuczkach można za jego pomocą uzyskać dostęp do kalendarzy innych użytkowników).

Druga premiera to nowa wersja rozbudowanego narzędzia C2PublicFolders, umożliwiającego tworzenie w programie Microsoft Outlook publicznych folderów, w których wielu użytkowników sieci lokalnej lub VPN może współdzielić dane i pracować na nich w tym samym czasie. Umożliwia małej i średniej grupie użytkowników bez konieczności zakupu serwera Microsoft Exchange przeistoczyć Outlooka w narzędzie do pracy grupowej, dzielić kalendarze publiczne, planować razem spotkania, prowadzić wspólną książkę adresową kontaktów, udostępniać innym odebraną pocztę i wiele innych. Program ten został przez nas wyróżniony w ramach akcji Promujemy Polskich autorów!.

W najnowszej wersji programu ulepszono między innymi mechanizm synchronizacji danych (teraz proces synchronizacji przebiega z punktu widzenia klienta nawet do dwóch razy szybciej, jest też odporny na nagłe odłączenia od sieci) oraz w wersji demonstracyjnej zwiększono do 4 liczbę komputerów, na których można używać programu oraz do 10 liczbę folderów, które można utworzyć w publicznych folderach.

W pełni funkcjonalne wersje testowe obu programów można pobrać w dziale PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Dodatki do klientów poczty e-mail

© dobreprogramy
s