r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nowy Paint dla Windows 10 coraz bliżej, pojawi się wsparcie dla obiektów 3D

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Jednym z bardziej charakterystycznych programów w Windows jest Paint. To bardzo proste narzędzie, oferujące mało opcji, ale raczej każdy z nas miał z nim styczność. W ostatnich wydaniach Windows program niemal nie ulegał zmianom. Jednak Microsoft pracuje nad nową wersją, stworzoną z myślą o „Dziesiątce”, dotykowych ekranach i oferującą po prostu więcej.

Nowy Paint to nie wyłącznie kosmetyczne zmiany, aplikacja projektowana jest dla Windows 10 i przyniesie spore zmiany względem obecnego wydania. Pokaz możliwości Paint Preview, czyli testowej wersji, możemy zobaczyć na krótkim materiale wideo. Materiał skupia się przede wszystkim na nowościach jakie zostaną wprowadzone.

r   e   k   l   a   m   a

Paint Preview zapewnia funkcjonalność poprzednika, ale dodano wsparcie dla obiektów 3D – idealne rozwiązanie dla gogli HoloLens. Użytkownik otrzyma całkiem spory zestaw narzędzi do pracy z obiektami 3D, będzie mógł je tworzyć, a także opisywać. Przykładem jest projekt kuchni, jej wyposażenie to obiekty 3D, które zostały opisane, oczywiście same opisy mogą znajdować się w różnych miejscach w dostępnej przestrzeni.

Interfejs przystosowany jest do obsługi z wykorzystaniem dotykowego wyświetlacza. Możliwości nowego Painta powinni docenić posiadacze urządzeń Surface, a to ze względu na dobre wsparcie dla rysika. Paint tworzony jest z myślą o Windows 10, najprawdopodobniej zadziała on tylko na tym systemie.

Informacje o nowym narzędziu pojawiły się już w maju, wówczas do sieci wyciekły zrzuty ekranu pokazujące Painta, a dokładniej jego wczesną wersję testową. Program przedstawiony na wideo wygląda na dopracowanego, możliwe, że niebawem nowy Paint zostanie oficjalnie wydany i będziemy mogli go pobrać za pośrednictwem sklepu z aplikacjami w Windows 10.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.